Nebim Üretim UygulamalarıOperasyonel Etüd ve Verimlilik programları ile firma bünyesinde yapılan her tür operasyon için standart süreler belirlenerek işletmede yapılan sonuçları girilerek hangi işin hangi personel tarafından daha verimli yapıldığı, fabrikadaki bölüm ve bantların verimliliği toplam fabrika verimliliği bulunabilir.

Operasyonel Etüd ve Verimlilik programları ile firma bünyesinde yapılan her tür operasyon için standart süreler belirlenerek işletmede yapılan sonuçları girilerek hangi işin hangi personel tarafından daha verimli yapıldığı, fabrikadaki bölüm ve bantların verimliliği toplam fabrika verimliliği bulunabilir. Verimlilik ve performans raporları model bazında, personel bazında, operasyon bazında, bant bazında, bölüm bazında, fabrika bazında alınabilir, kişilerin performansları gerçek çalışma sürelerinden hesaplanarak raporlanabilir. PDKS sistemleri ile entegre çalışarak personelin işletme içinde olduğu süreler otomatik olarak kapı geçişlerinde elde edilerek boş geçen süreleri çalışma süreleri bulunur ve bunlar verimlilik ve performans raporları ile entegre çalışır.

Operasyonel verimlilik uygulamaları ile üretim işletmesinde yapılan her tür operasyon tanımları oluşturulabilir, etüd çalışmaları yapılarak her işin standart süreleri tanımlanabilir bu operasyonların yapılmasında geçen alt fazlar belirlenip bunların makine ile el ile yapılan ortak yapılan süreleri tanımlanabilir. Operasyonların tanımlanmasında operasyonun yapılacağı makineler belirlenerek hangi işlerin hangi tür makinelerde yapılacağı belirlenebilir.

Operasyon Tanıtım

Personellerin günlük çalışma süreleri programın içinden tanımlanan Vardiya tanımlarına göre belirlenerek günlük çalışma dilimleri oluşturulabilir. Günlük gerçek çalışma süreleri PDKS programından alınarak gerçek zamanlı giriş çıkışları çalışma süreleri verimlilik hesaplarında kullanılır. Personellerin günlük yaptığı işler model bazında operasyon bazında sisteme girilebilir istenirse burada yapılan işlemlerin demet veya bağ detaylarında takibi yapılabilir. Veri girişinde kullanıcı operasyon için personelin çalıştığı süreleri yazarken program o operasyon için yapılan işlemde net süreyi vardiya tanımındaki mola sürelerinden ve kişinin içeride olduğu sürelerden otomatik olarak bulup net çalışma sürelerini bulabilir.

  Operasyon Giriş

Veri girişleri ile ilgili istenen raporlamalar oluşturulabilir, operasyon bazında, model bazında, personel bazında, bant bazında, bölüm bazında ve fabrika bazında günlük, haftalık aylık gibi raporlar oluşturulabilir.

Kişi Bazında Günlük Verim Raporu

Haftalık Veri Raporu

 uretim22