Nebim 40. SHOEXPO - İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı, sektörün öncü isimlerini 19 - 22 Ekim 2016 tarihleri arasında, Türkiye’nin en büyük ve modern fuar alanı, Fuar İzmir’de buluşturdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen SHOEXPO - İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı kapılarını 40. kez açarak,sektör profesyonellerini bir araya getirdi. Üreticilerin, yerli-yabancı satın alıcılarla buluşacağı fuarda; erkek ayakkabısından çantaya, gelinlik ayakkabılarından aksesuarlara, çocuk ayakkabılarından kadın ayakkabılarına pek çok ürün grubu sergilendi.

Nebim Planet 2016

BTS Partners’dan Merve Gözüküçük, Nebim Planet 2016’da “Kişisel Verilerin Korunması” Kanunu ve bu kanuna uyum sağlanması konusunda yaptığı sunumla, ilgiyle dinlendi. Gözüküçük, kısaca KVK olarak anılan “Kişisel Verilerin Korunması” kavramının ortaya çıkış serüveninden, ilke ve kanun düzeyinde benimsenmesine kadar geçen süreçten, dünyada ve Türkiye’de kazandığı anlamdan bahsetti.

Deriden, Genel Müdürü Yılmaz Yeşilırmak

Yılmaz Yeşilırmak
Deriden Genel Müdürü

Panelin videosunu izlemek için lütfen tıklayınız

Nebim’in 2 Kasım 2016’da Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleştirdiği Nebim Planet 2016 etkinliğinin panel bölümünde Deriden Genel Müdürü Yılmaz Yeşilırmak yer aldı. Marka Park ve Deriden adına panele katılan Yeşilırmak, Nebim V3’ten 200 kullanıcı ile yararlandıklarını belirterek söze girdi. Yeşilırmak’ın verdiği bilgilere göre; önceden manuel olarak yapılan tüm işlemler Nebim V3 sayesinde dijital hale geldi. Transfer uygulamalarında başarı %50-55 seviyesinde iken, Nebim V3 ile firesiz bir başarı seviyesine yükseldi.

Yiğit AVM, Satış Direktörü Sedat Selçuk

Sedat Selçuk
Yiğit AVM, Satış Direktörü

Panelin videsounu izlemek için lütfen tıklayınız

Nebim’in 2 Kasım 2016’da Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleştirdiği Nebim Planet 2016 etkinliğinin panel bölümünde Yiğit AVM Satış Direktörü Sedat Selçuk yer aldı. Selçuk, perakendede sözleşmeli satış yapan bir kuruluş olarak işlerinin hayli zor olduğunu belirtti. Bu koşullarda süreçleri iyi takip etmenin ne denli hayati önemde olduğunu açıkladı. Selçuk’un paylaştığı bilgilere göre; önceden Nebim Winner kullanan Yiğit Çeyiz, Nebim V3 ile iş süreçlerinin iyileşmesi ve hızlanması anlamında çok büyük aşama kaydetti.

BR Mağazacılık, Mali İşler Direktörü Ünsal Cömertsever

Ünsal Cömertsever
BR Mağazacılık, Mali İşler Direktörü

Panelin videosunu izlemek için lütfen tıklayınız

Nebim’in 2 Kasım 2016’da Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleştirdiği Nebim Planet 2016 etkinliğinin panel bölümünde BR Mağazacılık Mali İşler Direktörü Ünsal Cömertsever yer aldı. Cömertsever, BR Mağazacılık yapısının devasa boyutlarına rağmen, Nebim V3 ile sağlanan esnekliğin müşteri yönetimindeki avantajlarını aktardı. Ünsal Cömertsever, özellikle Hopi örneğinde olduğu gibi başarılı sadakat programı uygulamalarının perakendeye getirdiği ivmeyi örneklerle açıkladı. Aktarılar verilere göre, Hopi’li müşteri sayısı üç milyonu aştı. Sunumunda yer verdiği video gösterimi, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Boyner çatısı altında, yenilikleri günü gününe takip etmenin bir zorunluluk olduğunu açıklayan konuşmacı, başarılarında Nebim’in rolünü örneklerle ifade etti.

İpekyol, Perakende Direktörü Özlem Çelikkanat

Özlem Çelikkanat
İpekyol, Perakende Direktörü
Panelin videosunu izlemek için lütfen tıklayınız

Nebim’in 2 Kasım 2016’da Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleştirdiği Nebim Planet 2016 etkinliğinin panel bölümünde İpekyol Perakende Direktörü Özlem Çelikkanat yer aldı. Çelikkanat omni-channel dünyada müşteri yönetimini nasıl gerçekleştirdiklerinden anlattı. Sözlerine İpekyol hakkında kısaca bilgi vererek başlayan Çelikkanat, omni-channel olgusunun önemini örneklerle açıkladı. “Altyapısını Nebim’in sunduğu omni-channel ortamında, lider markalar büyük bir esneklik kazandı. Online alışverişte mağaza stokundan, mağazadan alışverişte ise online stokundan yararlanmak mümkün hale geldi. Satışta verimliliğin sonuçları açıkça yansıdı.” Çelikkanat’ın açıklamalarına göre; müşteri yönetimi tarafında ise İpekyol kart geliştirildi. Yeni bir sadakat kartı programı olarak Twist gündeme geldi. Böylece pek çok yeni kampanya geliştirilerek başarıyla uygulandı. Yaşanan gelişmeler ve artan verimlilik, geleceğe ilişkin yeni projeler kurgulama imkanı da tanıdı. Konuşmacı, Twist’e dair beklentilerini vurgulayarak sözlerini noktaladı.

Perakende Günleri 2016

2001 yılından bu yana Türkiye'deki en büyük iş dünyası organizasyonu olan ve uluslararası alanda da sayılı organizasyonlardan biri olan Perakende Günleri, 23-24 Kasım 2016’da Lütfi Kırdar’da gerçekleşti. Türkiye’nin en prestijli iş dünyası organizasyonu olan Perakende Günleri 2016’ da Nebim de sponsor olarak yerini aldı.

Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo

Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo

Nebim’in 2 Kasım 2016’da Grand Hyatt İstanbul’da gerçekleştirdiği Nebim Planet 2016 etkinliğinde konuşan Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo, CEO ve C düzeyindeki yöneticilerle yapılmış araştırma sonuçlarını değerlendirerek katılımcılara sektörün geleceğine dair önemli bilgiler verdi. “Gelişmiş ülkelerdeki CEO ve C düzeyindeki yöneticiler ağırlıklı olarak büyümeyi tercih ederken Türkiye’de ki CEO ve C düzeyindeki yöneticiler ise daha fazla sorunlarının olduğunu düşündükleri operasyonel verimlilik ve etkinlik konusunda çalışmalar yapmayı tercih ediyorlar. Araştırmaya göre, CEO ve C düzeyindeki yöneticilerin büyük bir bölümünün esas önceliklerinin sıralamasına bakıldığında müşteri deneyimi, ürün ve hizmetleri nasıl geliştirilebileceği, iş süreçlerinin nasıl daha iyi bir hale getirilebileceği, yeni teknolojilerin sisteme nasıl adapte edilebileceği ve bütün bunların sonunda da organizasyonel yapının yeniden nasıl şekillendirilebileceği konularını görüyoruz. Bu bağlamda bütün bunları gerçekleştirmenin en önemli unsuru olan insan kaynağının inovasyon ve yenileşme yeteneklerinin nasıl geliştirebileceği ve yeni yeteneklerin nasıl bulunabileceği konuları önem arz ediyor.

Nebim V3 Nisan 2016 Versiyonu Çıktı

Nebim; Türkiye'nin önde gelen perakendeci, toptancı ve üretici markalarının tercih ettiği ERP yazılımı olan Nebim V3'ün Ekim 2016 versiyonunu kullanıcılarının hizmetine sundu. Nebim, bu versiyonla birlikte kullanıcılarının Kişisel Verilerin Korunması Kanunu gereksinimlerine uygun çalışabilmesini sağladı. Bununla birlikte Nebim, perakende müşteri tanıma kartı süreçlerinin ve müşteriye özel indirim tekliflerinin yönetilebileceği yeni Nebim V3 Müşteri Sadakat Yönetimi uygulamasını da yayınladı. Bu versiyon ile gelen bir diğer yeni uygulama olan Nebim V3 Veri Al/Gönder ile ise, farklı Nebim V3 sistemleri arasında veri aktarımı sağlanmış oldu. Ayrıca bu versiyonda, kullanıcıların Nebim V3 ERP’den Nebim V3 Veri Ambarı’na erişerek kendi raporlarını ve analizlerini çok daha pratik yapabilmeleri sağlandı.

Nebim26-29 Eylül 2016 tarihleri arasında CNR Expo'da düzenlenen 17.Uluslarası Ayakkabı Moda Fuar'ına (AYMOD) Nebim Silver Çözüm Ortağı MT Soft katıldı. Sektörün öncü firmalarının katıldığı fuar da ziyaretçiler MT Soft standını ziyaret ederek Nebim çözümleri hakkında detaylı bilgi edinme fırsatını yakaladılar. Nebim'in Yeni Nesil ÖKC entegrasyon yöntemleri hakkında detaylı bilgilerin aktarıldığı fuar yoğun katılım ile sona erdi.