Dagi Proje Müdürü Selçuk KahyaDAGİ Proje Müdürü Selçuk Kahya:

“Nebim V3 ve Hugin VX 675 Mobil EFT POS ile geçiş yaptığımız 50 mağazamızda işlemlerimizi daha hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirebiliyoruz.”

Nebim V3 ile Hugin VX 675 Yazar Kasa POS entegrasyon sürecini tamamlamış olmamızdan dolayı, satışlarımızın daha hızlı ve güvenli olarak gerçekleşmesini sağlamış olduk. Nisan 2016 döneminde başladığımız entegrasyon sürecimiz 1 ay içerisinde tamamlanmış ve tüm Mağazalarımızda canlı kullanıma geçmiştir. Nebim V3 ile Yeni Nesil ÖKC ‘lerin entegre çalışması sayesinde, satış/tahsilat süreci pratik ve hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. 

birkenstockBirkenstock Bilgi İşlem Sorumlusu, Mustafa Özen:

 “Birkenstock olarak tüm mağazalarımızda Yeni Nesil ÖKC’ye sorunsuz olarak geçiş yaptık.”

Kısa bir süre içerisinde Birkenstock olarak tüm mağazalarımızda Yeni Nesil ÖKC’nin canlı kullanımına geçtik. Her firma gibi biz de yeni olan bu süreçte adaptasyon problemleri yaşadık. Ancak Nebim’in bu süreç için oluşturduğu uzman ekip sayesinde geçişlerimizi minimum sorunla atlattık.Nebim ekibi ile birlikte nerede, neleri geliştirmemiz gerekiyor bu noktaları tespit ederek bir yol haritası çıkardık. Bu yol haritasına göre internet alt yapımızı güçlendirdik. Bu güçlendirme ile birlikte Nebim ve Hugin tarafındaki güncellemeleri takip ederek şu andaki durumuza ulaştık.

Batik-TiffanyBatik Genel Müdürü Emre Ziyal:

“Nebim’in değişen e-Dönüşüm dinamiklerine azami derecede özen göstermesi, Nebim’i tercih etmemizin isabetli bir karar olduğunu tekrar hatırlattı.”

Nebim, e-Dönüşüm sürecinde GİB’in tebligatlarına uygun olarak çözümlerini düzenledi ve tam zamanında ürettiği çözümleri bizlerle paylaştı. Yaşadığımız geçiş süreci içerisinde Nebim’in deneyimli ekibi, Batik bünyesinde gerekli uyarlamaları önceden yaparak, e-Fatura ve e-Arşiv’e bizleri zamanında geçirdi.  Bu sayede müşterilerimize sorunsuz bir hizmet sunma fırsatını yakalamış olduk. Nebim’in sürekli değişen e-Dönüşüm dinamiklerine azami derecede özen göstermesi, bu süreçte bize de Nebim’i tercih etmemizin isabetli bir karar olduğunu hatırlatı.

TALU Mustafa GültepeTalu Tekstil: “Teknolojinin bize sunduğu fırsatları sektöre taşımak konusunda Nebim ile olan iş birliğimize devam edeceğiz.”

Birçok süreç yeniden analiz edilerek Nebim ile birlikte yeniden yapılandırıldı; bunların başında sipariş alımı, hammadde satın alma ve depolama süreçleri yer almaktadır. Daha sonrasında üretim süreçlerine dokunularak iyileştirmeler yapılmaya başlanmıştır. Adapazarı’nda bulunan tesisimizde Nebim V3’ün üretim bant verimliliği uygulamaları ile dikim bantlarımızdaki verimlilikleri anlık olarak bant bant izleyebiliyoruz. Ayrıca bizim için önemli süreçler olan ürün dikim ve ütü paket aşamalarını barkodlu olarak takip edebiliyoruz. Son zamanlarda Nebim V3 ile birlikte kalite kontrol noktalarımızda ilave pratik girişler yaparak, kalite kontrol süreçlerimiz üzerinde de iyileştirme çalışmaları yapmaktayız. Mali işler süreçlerimizde ise birçok yeni kanuni zorunluluk da dikkate alınarak Nebim V3 ile birlikte yeniden yapılandırıldı.

ARC Yönetim Kurulu BaşkanıARC Firması Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Alıravcı: 

“Nebim V3 ile tüm operasyonel süreçlerimizi verimli bir şekilde yürütürken e-Dönüşüm sürecine de hızla adapte olduk.”

Nebim V3 ile birlikte; 3 ayrı ticari unvanı aynı veri tabanı içerisinde tutabiliyor ve tüm süreçleri ile muhasebeleştirmeye kadar takip edebiliyoruz. Bu sayede konsolide raporlar alarak hızlı bir şekilde analiz yapabiliyoruz. Ürün kartlarını markaların kendilerinden isteyip, Nebim V3’e otomatik aktarabiliyoruz. Bu işlem sayesinde ürünün satışa çıkma sürecini çok hızlı bir şekilde sağlamış oluyoruz. Nebim V3 Ürün Servis Destek Uygulaması ile inceleme ürünlerini daha iyi yönetir duruma geldik.

Özkan Tekstil Özkan Tekstil İcra Kurulu Başkanı Ömer BAŞ:
"Nebim V3 sayesinde üretim süreçlerimiz de yönetilebilirliğimiz arttı."
 
2012 yılı başlarında üretim sistem ve süreçlerimize uygun ERP yazılım programı arayışı içerisine girmiştik. Bize en uygun olan programı araştırırken, sektörde deneyimli bir firma olan Nebim'in geliştirdiği Nebim V3 ERP programını duyduk. Araştırmalarımızda gördük ki bizim ihtiyaçlarımızın tamamını kapsayan ve bizim yapımıza en uygun çözüm Nebim V3 ERP.  Araştırmalarımız sonucunda yolumuza Nebim Gold Çözüm Ortağı VerimSoft ile devam etme kararı aldık.
 

biotaBIOTA Satış Direktörü, Engin Deniz ACEMOĞLU:

"Nebim V3'ün kampanya modüllerinin hızlı, esnek ve pratik olması işlerimizi hem kolaylaştırıyor hem de hızlı bir şekilde ilerlememizi sağlıyor."

Nebim, özellikle perakende sektöründe hızlı ve tüm süreçleri kapsayan çözüm önerileri ile çok iyi bildiğimiz bir yazılımdı. Sektörde birçok firmanın kullanması ve süreçlerimiz ile kolay entegre olması tercih etmemizde en büyük nedenlerin başında geliyor. Bununla birlikte internet satış ve yurtdışı planlarımızda da dil seçenekleri, yerel çözüm desteği ve yerel bakım destek hizmetleri sunması bizim için önemli noktalar olmuştur. Nebim'in Gold Çözüm Ortağı Delfin ile bu yola çıkmış olmamız, Delfin Yazılım'ın sektördeki bilgi ve tecrübesi de başarımızdaki önemli faktörlerdendir.

Royal Halı Cihan DağcıRoyal Halı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cihan Dağcı:

“Nebim V3 ile tüm bayilerimizi aynı platformda anlık envanter sorgulayarak kolaylıkla yönetebiliyoruz.”

Nebim V3 ile stok, depolama, satış, sipariş, irsaliye, fatura, iade, kasa gibi süreçleri takip ediyoruz. Nebim V3 öncesinde daha fazla iş gücü harcayarak yaptığımız işlemleri, artık daha kısa sürede ve daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. Nebim V3 ile bizim için çok önemli olan bayi siparişleri yönetimi sürecimizi çok pratik ve verimli bir hale getirmiş olduk. 17 ana bayimizi tek bir sistem üzerinden takip edebiliyor, merkez depo envanterini ve sevkiyat durumunu sorgulayarak sipariş vermelerini sağlayabiliyoruz.

Evren Saat Genel Müdürü Evren MeriçEvren Saat Genel Müdürü Evren Meriç:

“Nebim V3 ERP’nin gelişmiş raporlama araçları sayesinde istediğimiz detayda ürün analizi gerçekleştirerek anlık stok takibimizi doğru bir şekilde yapabiliyoruz.”

Nebim V3 sayesinde tüm operasyonel süreçlerimizi entegre bir yapı üzerinden takip edebiliyor, doğru ürünü, doğru zamanda ve eksiksiz olarak teslim edebiliyoruz. Nebim V3 ile birlikte, elde etmiş olduğumuz verimli ürün yönetimi süreci ve bu süreç sonucunda kavuşmuş olduğumuz gelişmiş raporlama özellikleri sayesinde Evren Saat olarak verimimiz fark edilir derecede arttırdı. 

Columbia Kerem GözalanCOLUMBIA Yönetici Ortağı Kerem Gözalan:

“Nebim V3’ün, değişen tüm ticari kavramları eksiksiz bir şekilde kapsaması ve entegrasyona açık yapısı sayesinde e-Dönüşüm sürecine hızla adapte olduk.”

Nebim V3 yazılımını bünyemize entegre etme anlaşmasını takiben şirketlerimizin her departmanından "proje liderleri" belirledik ve 6 ay gibi kısa bir sürede yazılımı tamamıyla fonksiyonel olarak kullanmayı başardık. Bizim gibi ithalat ve ihracatı yoğun olan firmalar için tedarik zinciri, dış ticaret yönetimi, mağazalar ve satış noktaları arasında transferi, belirlenen verimlilik kriterleri çerçevesinde otomatik olarak oluşturma gibi konular çok elzemdir. Bu noktada Nebim V3 bize çok katkıda bulundu. Gelinen son durumda;   Nebim V3 ile ilgili tüm şirket kadrolarımızdan gelen geri bildirimler ile Nebim V3 güncellemelerini yaparak daha da verimli kullanıyoruz.