NebimExtra

Nebim Yazılımları için Versiyon Güncelleme ve Destek

NebimExtra anlaşması sayesinde, lisansladığınız Nebim yazılımlarının güncel versiyonlarını elde edin, isteklerinize ve sorularınıza İnternet veya çağrı merkezi üzerinden ya da firmanızda birebir destek alın ve Nebim yazılımlarından elde ettiğiniz verimliliği artırarak rekabette bir adım önde kalın.

Nebim yazılımlarının yeni versiyonlarıyla verim ve karlılıkta süreklilik kazanın

NebimExtra Portalı (İnternet) ve çağrı merkezi üzerinden isteklerinize hızlı çözüm alın

Destek danışmanlarından firmanızda birebir servis alın

Nebim Verimlilik Ölçümü ile yazılımınızdan elde ettiğiniz kazanımları artırın

Nebim Akademi üzerinden eğitici videolar izleyerek kullanıcı verimliliğinizi artırın

NebimExtra'lı firmalar için ücretsiz eğitimlere katılarak kullanıcı verimliliğinizi artırın

Nebim Winner'dan Nebim V3'e geçerken NebimExtra'lı firmalara özel indirim olanaklarından faydalanın

NebimExtra Rapor Galerisi ile zengin Nebim V3 rapor seçenekleri

NebimExtra'daki Hotfix'ler ile pratik güncelleme

   Nebim Yazılımlarının Yeni Versiyonlarıyla Verim ve Karlılıkta Süreklilik Kazanın

Lisansladığınız Nebim yazılımlarının yeni versiyonları sayesinde:

  • Yenilenen yasal mevzuatlara uygun bir yazılım altyapısı ile çalışmaya devam edin
  • Nebim'in devamlı gelişen sektörel bilgi birikiminden faydalanın
  • Yeni iş süreçlerinizi çeviklikle uygulayabileceğiniz ve Nebim'den ileride lisanslamayı düşünebileceğiniz yeni uygulamaları hızla hayata geçirebileceğiniz güncel bir yazılım platformu üzerinde çalışmaya devam edin.

   NebimExtra Portali (İnternet) ve Çağrı Merkezi Üzerinden İsteklerinize Hızlı Çözüm Alın

Case AçılışıNebim'in size özel açacağı NebimExtra hesabını kullanarak Internet üzerinden erişeceğiniz NebimExtra Portali sayesinde, lisansladığınız Nebim uygulamalarını kullanırken karşılaşabileceğiniz olası yazılım hatalarını ve rapor ve yazılım geliştirme isteklerinizi Nebim'e bildirebilirsiniz.

 

Hata bildirimlerinde hataların ciddiyet seviyelerini, istek bildirimlerinde ise isteklerinizin öncelik seviyelerini belirleyebilirsiniz. Bu sayede Nebim destek ekibine; NebimExtra'da belirtilen önem derecelerine göre öncelikle hangi istekleriniz üzerinde çalışılmasını tercih ettiğiniz ile ilgili yönlendirme yapabilirsiniz.

 

 

Case ÖzetDaha önceden açmış olduğunuz hata ve istek bildirimlerinizi (case'leriniz) listeleyebilir, case'lerinizin kimlerin takibinde olduklarını, ciddiyet veya önem derecelerini ve güncel durumları gibi bilgileri sorgulayabilir, esnek filtreleme ve "full text search" özellikleri sayesinde aradığınız case'leri kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

 

 

BağlantılarNebim tarafından size tahsis edilecek NebimExtra yöneticisi kullanıcı bilgileri ile NebimExtra portaline bağlanarak kendi NebimExtra kullanıcılarınızı açabilirsiniz. Yetkilendireceğiniz tüm kullanıcılarınızın sorularını ve isteklerini kayıt altına alabilmelerini ve isteklerinin gerçekleşmesi konusundaki güncel durumlarını devamlı izleyebilmelerini sağlayabileceksiniz.

 

 

Kullanıcılarınızın isteklerini “izlemeye” alarak, Nebim tarafından gönderilecek otomatik bilgi e-mail'leri ile gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacaksınız.  Kullanıcılarınızın isteklerini kendi “favorilerine” alarak, öncelikli isteklerini kolaylıkla filtre edebilmelerini mümkün kılacaksınız. Kullanıcılarınızın isteklerini "izlemeye" alarak, Nebim tarafından gönderilecek otomatik bilgi e-mail'leri ile gelişmelerden haberdar olmalarını sağlayacaksınız.

 

Kullanıcılarınızın isteklerini kendi "favorilerine" alarak, öncelikli isteklerini kolaylıkla filtre edebilmelerini mümkün kılacaksınız.

 

 

Lync OturumKullanıcılarınızın isteklerini daha net bir şekilde anlamak, yorumlamak ve direkt iletişim kurmak için gerektiği takdirde Nebim destek ekibi ile internet üzerinden toplantılar gerçekleştirebilecek, ekran görüntülerinizi, iş süreçlerinizi, sistem konfigürasyonlarınızı web üzerinden paylaşarak destek ekipleri ile verimli bir diyalog kurabileceksiniz. Gerekirse Nebim destek ekibinin sisteminize izniniz dahilinde uzaktan bağlanmasını sağlayarak, çözüm geliştirme sürecini hızlandırabileceksiniz.

 


ekran_6_puanver.jpgNebim'in üreteceği çözümleri devreye alırken isteğinizin yerine getirilmesi ile ilgili memnuniyetinizi puanlayabilecek ve Nebim olarak daha sonra değerlendireceğimiz bu puanlama sayesinde hizmet kalitemizi en üst seviyeye çıkarmamıza yardımcı olabileceksiniz.

    Nebim Destek Danışmanlarından Firmanızda Bire Bir Servis Alın

Telefon görüşmesi ya da uzaktan destek ile çözülemeyen acil sorunlarda, iş yerinizde destek alarak sorunun kısa sürede çözülmesini sağlayabileceksiniz. İndirim kampanyası uygulamaları, anneler günü ya da bayramlar gibi özel günler için SMS kampanya hazırlama işlemleri, sayım farklarının yorumlanması, yıl sonu işlemleri, yeni veri tabanı açma işlemleri, etiket ya da rapor tasarımı çalışmaları ve buna benzer birçok süreçte Nebim veya Nebim Çözüm Ortağı Destek Danışmanlarının firmanızda yerinde destek vermelerini isteyerek, beklediğiniz çözümün hızlı ve doğru geliştirilmesini sağlayabileceksiniz. Kullandığınız yazılımın yeni versiyonları ile gelen yeniliklerden en hızlı nasıl verim alabileceğinizi, sizin iş süreçlerinizi ve sistem konfigürasyonunuzu en iyi bilen destek danışmanlarından firmanızda birebir dinleyerek, yazılımdan elde ettiğiniz verimliliği artırabileceksiniz.

Servis TalebiYerinde servis isteklerinizi NebimExtra portali üzerinde kolaylıkla yönetebileceksiniz. Firmanızda gerçekleşen servislerde Nebim veya Nebim Çözüm Ortağı Destek Danışmanları tarafından uygulanan çalışmalara işlem bazında puan vererek size sunduğumuz hizmet kalitesini en üst seviyeye çıkarmamıza destek olabileceksiniz. Aldığınız servislerin sayılarını, tarihlerini, gerçekleştirilen işlemlerin detaylarını ve kullanıcılarınızın verecekleri memnuniyet puanlarını raporlayarak ölçebileceksiniz.   Eğitici Videolar İzleyerek Kullanıcı Verimliliğinizi Artırın

Videolar

Nebim; kullanıcılarının Nebim V3 ERP'yi daha verimli ve daha etkin kullanabilmeleri ve çözüm ortaklarının Nebim V3 projelerini daha hızlı uyarlayabilmeleri adına "Nebim Akademi" portalini hayata geçirdi.


Bu sayede Nebim Çözüm Ortakları ve kullanıcılarının; Nebim tarafından hazırlanan tüm eğitim ve bilgilendirme materyallerine Nebim Akademi portali içerisinde tek bir çatı altında ulaşabilmeleri sağlanmış oldu. Nebim Akademi'ye giriş yapan kişiler; Nebim V3'ün tüm modülleri ile ilgili eğitsel içeriklere, videolara, e-eğitimlere ve dokümanlara kolaylıkla ulaşabilecek ve bunun yanı sıra istedikleri konularda kendilerini online olarak eğitebilecek ve geliştirebilecekler.

Nebim Akademi'ye giriş yapmak isteyen kullanıcılar, var olan NebimExtra kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapabiliyorlar ve NebimExtra şifrelerinde herhangi bir değişiklik olduğunda eş zamanlı olarak Nebim Akademi giriş bilgileri de bu doğrultuda güncellenmiş oluyor.


Nebim Akademi'ye http://akademi.nebim.com.tr/Home/Login adresinden girebilirsiniz.   Nebim Verimlilik Ölçümü ile Yazılımınızdan Elde Ettiğiniz Kazanımları Artırın

Nebim yazılımlarında uzman danışmanların sizin anahtar kullanıcılarınız ile birlikte gerçekleştirecekleri Nebim Verimlilik Ölçümü sayesinde, kullandığınız Nebim uygulamalarından aldığınız verimi ölçebilecek, kullandığınız yazılım ile ilgili süreç optimizasyonu, rapor geliştirme veya kullanıcı eğitimi ihtiyaçlarınızı belirleyeceksiniz.

Verimlilik ölçümü çalışmalarıyla; Nebim V3 kullanıcılarının programı hangi ölçüde ne kadar verimli kullandığını, neleri yapamadığını ve neleri yapmak istediklerini tespit edip, varsa hatalarını düzeltmek, eksiklikleri zamanında gidermeye yönelik adımlar atılması sağlanmaktadır.

Verimlilik Ölçümüne katılan departman kullanıcılarına temel sorulardan başlayıp best practicler ile tecrübe edindiğimiz konuların sorularının üzerinden geçildiği ve soru yanıt şekliyle ilerlenen toplantılar yapılmaktadır. Anahtar kullanıcılardan sorulan her bir soru için kullanıp/kullanmadığına dair cevap aldığımız gibi o modül ile ilgili varsa şikayet ve öneriler de alınmaktadır.

Toplantı sonrasında firmadaki yetkili kişiler ile Verimlilik Ölçüm raporu paylaşılır. Daha sonra yapılacak çalışmalar Verimlilik Departmanı tarafından takvimlendirilir ve firma ile paylaşılır.

Çalışmalar tamamlandıktan sonra elde edilen faydalara bağlı verimlilik artışı oranları ve detayları firmanın üst yönetimiyleVerimlilik Sonuç Raporu olarak paylaşılır.

Nebim V3 kullanan firmalarda yaptığımız verimlilik çalışmaları kapsamında modül bazında verim arttırdığımız bazı konular;

Muhasebe işlemleri kapsamında bazı verimlilik arttırılabilecek konular;

Maliyetlendirme öncesi eksiklerin tespit edilmesi ve maliyetlerin doğru birşekilde çalıştırılması ve maliyet merkezi hiyerarşisi ile departman bazında masrafların dağıtımı.

Finansman Yönetimi kapsamında bazı verimlilik arttırabilecek konular;

Banka pos dosyalarının otomatik içeriye işlenmesi, MT940 ve banka ödeme talimatı. Yaşlandırma raporlarının hızlı bir şekilde alınabilmesi için Borç – Alacak kapama işlemlerinin otomatik yapılması.

Vadesi yaklaşan/gelmiş garanti mektuplarının ve Çek/Senetlerin yetkililere e-mail ile bildirilmesi.

Personel Ücretleri ve İnsan Kaynakları kapsamında bazı verimlilik arttırabilecek konular;

Teşvik prim hesaplanması ve puantaja aktarılması. Çalışan personelin istenilen zamanda İhbar/Kıdem Tazminatının ve Personel yıllık maliyetinin raporlanması Yıllık izinlerin takip edilmesi. Personel evraklarının takip edilmesi ve eksik evrakların ilgili personele e-mail olarak ile bildirmesi.

İndirim Kampanyaları kapsamında bazı verimlilik arttırabilecek konular;

Sadakat yönetimi kampanyaları. Hediye Kartı, İndirim Çeki, Para Puan Kampanyaları. Diğer firmalar ile ortak kampanya çalışmaları.

Mağaza Yönetimi ve Pos kapsamında bazı verimlilik arttırabilecek konular;

Merkezin Banka Hesabına Para Yatırma-Mağazalara ve merkeze e-mail ile hatırlatma. CRM Takibi.X (3-5-7) gündür Onaylanmayan İrsaliyeleri e-mail ile gönderilmesi. Kasiyer raporlarının tek filtre ve tek dizayn olarak stabil hale gelmesi.


   Nebim Eğitimlerine Katılarak Kullanıcı Verimliliğinizi Artırın

Kullanıcılarınızın; bireysel katılımcılar ve NebimExtra anlaşması olmayan firmalar için ücretli olan Nebim Temel Kullanıcı Eğitimlerine, NebimExtra anlaşma seviyenize göre belirleyeceğiniz sıklıkta, ücretsiz olarak katılmalarını sağlayabileceksiniz.

Temel iş süreçlerinin, fiş girişlerinin ve raporların anlatıldığı ve uygulamalı olarak verilen bu eğitimler sayesinde kullanıcılarınızın yazılımı en etkin bir şekilde kullanmalarını ve performanslarını artırmalarını sağlayabileceksiniz. Kullanıcılarınız firmanızda farklı görevlere atandıklarında, yeni görevlerine uyum sağlamalarını kolaylaştıracak ve ekibinizin birlikte daha verimli çalışmasını destekleyerek takım performansının artmasını sağlayacaksınız.

Nebim V3 Temel Kullanıcı Eğitimleri hakkında bilgi alın.                       Nebim Eğitim Takvimini görün.


   Nebim Winner'dan Nebim V3'e Geçerken NebimExtra'lı Firmalara Özel İndirim Olanaklarından Faydalanın

NebimExtra anlaşmalı Nebim Winner kullanıcıları olarak; Nebim Winner'dan Nebim V3'e geçerken, sadece NebimExtra'lı firmalara özel olarak belirlenen Nebim V3 lisans indirimi olanaklarından yararlanabilirsiniz.

NebimExtra anlaşması hakkında bilgi almak için tıklayınız.


   Rapor Galerisi

Rapor GalerisiNebimExtra – Güncellemeler – Rapor Galeri bölümünde, rapor iyileştirmeleri ve yeni raporlar yayınlanmaya başlamıştır. Bu sayede kullanıcılar versiyonu beklemeden zenginleşen V3 raporlama seçeneklerinden hızlıca faydalanabilmektedir. Gelen talepler doğrultusunda raporlarda yapılan iyileştirmeler standart raporlara eklenmektedir. Raporlara eklenen filtre ve sütun ilaveleri ve yapılan dizayn değişiklikleri, en verimli şekilde raporların alınabilmesini amaçlamaktadır. Rapor galerisinde mevcut raporlarda yapılan iyileştirmeler haricinde, eklenen yeni raporlar da bulunmaktadır. Yeni raporlar, bilgilerin farklı bakışlarla en uygun şekilde kullanıcılara sunulması amacıyla tasarlanmıştır.

Rapor galerisinde yayınlanan raporlar, çıkacak ilk versiyon ile birlikte yeni versiyona dahil edilmektedir. Fakat eklenen raporları versiyonu beklemeden sisteminize dahil etmek için V3ReportPatch_15.11.1.zip dosyasını indirebilirsiniz. V3ReportPatch_15.11.1.exe kurulum dosyasını çalıştırdığınızda, uygulamak istediğiniz rapor yeniliklerini seçebilirsiniz. Seçimin ardından gerekli sql dosyaları çalışacak ve dizayn dosyaları kopyalanacaktır. Dizayn dosyalarını rapor klasörünüze kopyaladıktan sonra yeni raporları kullanmaya başlayabilirsiniz.


   Hotfix Yüklemelerinde Standart Yapılacak İşlemler

Nebim; versiyon yayınlama takviminden bağımsız olarak, acil hata düzeltmelerini içeren ve mevzuat yeniliklerinden dolayı bir sonraki versiyondan önce kullanıcılarına sunma gereğini gördüğü yeni düzenlemeleri içeren güncellemeleri/düzeltmeleri (Hotfix’leri) Nebim’in versiyon güncelleme ve destek portali NebimExtra’da yayınlamaktadır.

Nebim V3 güncellemelerinin/düzeltmelerinin (Hotfix) yüklenmesi, her ne kadar bir “yeni versiyon yükseltilmesi” kadar kapsamlı bir proje olmasa da, yine de dikkatle ve özenle ele alınmalıdır.

Nebim V3’ün kullandığınız versiyonu için yayınlanmış en son Hotfix’i NebimExtra portalinden indirilir. Ayrıca NebimExtra portalinden hotfix yükleme kılavuzunu indirip, kılavuzdaki yönlendirmeleri adım adım uygulayabilirsiniz.

Nebim V3 ile entegre çalışan harici uygulamalar var ise, tedarikçinin de geliştirdiği uygulamayı Nebim V3’ün yeni DLL’leri ile çalışır hale getirmelisiniz. Destek alınan Nebim Çözüm Ortağı ya da Nebim Destek Ekibi ile görüşerek; daha önce firmaya özel olarak geliştirilmiş ya da özelleştirilmiş olan rapor, sorgu ve uygulama SQL script’lerinin yeni Nebim V3 Hotfix versiyonuna uyumlu hale getirilmiş olduğu teyid etmelisiniz. Versiyon ile uyumlu oldukları konusunda mutabık kalınan rapor, sorgu ve uygulama SQL script’lerini (stored procedure, trigger, custom query vs.) “NebimExtra\Güncelleştirmeler\Özelleştirmeler” sayfasından indirebilir ve destek alınan Nebim Çözüm Ortağı ya da Nebim destek ekibi ile birlikte çalışarak sistem güncelleştirilmelidir.

Hotfix yükleme işlemleri için test ortamı oluşturulması ve hotfix yüklemesini canlı kullanımdaki Nebim V3’ünüzden önce test ortamında denenmesi önerilir.

NebimExtra güncellemelerine Dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.