Nebim, Ayakkabı ve Tekstil Sektörü ile Konya'da Buluştu, 18.06.2014

Nebim, Ayakkabı ve Tekstil Sektörü ile Konya'da Buluştu

Nebim Konya Bölgesi Silver Çözüm Ortağı Badel, Nebim ile birlikte düzenlediği seminerler ile 11-12 Haziran tarihlerinde Konya Ticaret Odası ve Konya Sanayi Odası'nda kullanıcıları ile buluştu. İki gün süren seminerlerin ilk günü tekstil sektörünün önde gelen firmaları ile ikinci günü ise ayakkabı sektörünün önde gelen firmaları ile buluşuldu.

Seminerin ilk günü Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk'ün konuşması ile başladı. Öztürk; Türkiye'de gelişen ekonomiye, buna bağlı olarak ticaret duvarlarının yıkıldığına ve bu yeni dünyada maliyet analizlerinin önem kazandığına değindi. Artık ticaretle uğraşan firmaların birbirleri ile sürekli bir rekabet halinde olduğunu belirten Öztürk bu noktada bu tip bilgilendirici seminerlerin faydalı olabileceğini belirtti.

Başkanın ardından seminer Nebim Ankara Bölge Koordinatörü Serkan Yalçın'ın "İnsan Kaynağı ve Teknoloji" başlıklı sunumu ile devam etti.

Yalçın'dan sahneyi devralan Nebim Silver Çözüm Ortağı Badel Bilgisayar Genel Müdürü Ali Odabaşı, katılımcılara Nebim ile olan işbirliklerinden ve Konya'da sektör için yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Odabaşı, bu çalışmalar ile Konya ekonomisine katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

Etkinlikte katılımcılar, Libero firması Mali Müşaviri Kadir Özkurtlak'un sunumu ile tekstil sektöründe ERP'nin önemi hakkında bilgi edinme fırsatını yakaladılar. Özkurtlak; firmaların ERP programlarından beklentilerine, süreçler arası ilişkilere ve Nebim V3 ERP'nin tercih edilme nedenlerine değindi.

Özkurtlak'ın ilgi çekici sunumu sonrası Nebim Ürün Yöneticisi Abdullah Bekmezci, Nebim V3 ERP'nin son versiyonları ile gelen yenilikleri özetlerken Nebim Üretim Müdürü Yılmaz Akgül de Nebim'in Üretim yazılımındaki yenilikleri katılımcılara sundu. Katılımcıların Nebim uzmanları ile birebir fikir alışverişi yapmaya fırsat buldukları seminer kokteyl ile son buldu.

Seminerin ikinci günü Anayder Başkan ve Konya Sanayi Odası Üyesi Mustafa Lamcı gerçekleştirdiği sunumda; "Eskiden ürettiğimizi satmaya çalışıyorduk, günümüzde ise satabileceğimiz ürünleri üretmeye çalışıyoruz. Sektörde eğitimli eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Bu nedenle sanayi odası olarak ERP programlarının bu sıkıntıya iyi geleceğine inanıyor ve destekliyoruz." şeklinde konuştu.

Lamcı'dan sonra ilk gün katılımcılar ile paylaştığı sunumu tekrarlayan Nebim Silver Çözüm Ortağı Badel Bilgisayar Genel Müdürü Ali Odabaşı, hedef olarak Konya'da tekstil ve ayakkabı sektörleri ile birlikte büyümeye devam etmek istediklerini söyledi.

Katılımcılar ikinci günde; Nebim Ankara Bölge Koordinatörü Serkan Yalçın'ın seminerin ilk günü gerçekleştirdiği "İnsan Kaynağı ve Teknoloji" sunumunu dinleme fırsatını yakaladılar.

İkinci gün katılımcılar ile buluşan bir başka isimde YDS Bilgi Sistemleri Müdürü Gül Yalçın Çevik'ti. Yalçın; Nebim V3 ERP ile firmalarında yaşadıkları değişikliklere, insan kaynaklarından finansa, Ar-ge'den pazarlamaya, üretimden planlamaya, lojistikten mağazalarımıza kadar tüm bölümlerin, tüm işlemlerini Nebim V3 ERP kullanarak gerçekleştirdiklerine değindi.

Yoğun geçen seminerler katılımcılar ve Nebim uzmanlarının buluştuğu kokteyl ile son buldu.

Demo Talebi

Demo Talepleriniz İçin Formu Doldurun.