Nebim V3'ün Veri Ambarı Raporlama Özellikleri Zenginleşti

Nebim V3 Veri Ambarı’na Ver.14.4.1 ve Ver.14.10.1 versiyonlarında eklenen yenilikler sayesinde veri ambarı güncelleme süresi kısalırken; envanter, taksitli satış ve muhasebe ile ilgili raporlama olanakları zenginleşti.

Nebim V3 Veri Ambarı’na Ver.14.4.1 ve Ver.14.10.1 versiyonlarında eklenen yenilikler sayesinde veri ambarı güncelleme süresi kısalırken; envanter, taksitli satış ve muhasebe ile ilgili raporlama olanakları zenginleşti.

Delta Güncelleme (Incremental ETL)

Nebim V3 Veri Ambarı’nın bundan önceki versiyonlarında ERP’deki tüm yılların tüm verileri okunarak veri ambarına aktarılırken, Veri Ambarı’nın yeni geliştirilen “delta güncelleme” özelliği sayesinde artık Veri Ambarı’na sadece bir önceki güncellemeden bu yana ERP’de değişen kayıtların istenildiği zaman aktarılması sağlandı.  Örneğin; firmanızın geçmişe dönük üç yıl verisi var ise ve sadece son beş ay için veri değişiklikleri yapılıyor ise, Delta Güncelleme sayesinde sadece son beş ay değişen verilerin aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede, küpleme süresini de kısaltma olanağını elde etmiş olursunuz.

Bu özellikten yararlanabilmek için, “Data Warehouse Server Settings”te “Son Kaç Gün Kayıtları Değiştirilebilir” alanına gün sayısı girmeniz yeterli olacaktır. Örneğin; son beş ay için 150 gün girebilirsiniz.

Gün Bazında Envanter

Nebim V3 Veri Ambarı’nın bundan önceki versiyonlarında envanter, son 60 günlük dönem için günlük, daha önceki üç aylık dönem için haftalık, ondan önceki dönemler için ise aylık olarak saklanıyordu. Veri Ambarı için yapılan yeni geliştirmeler sayesinde artık son 60 günden önceki dönemler için de envanterinizi günlük olarak saklayabilmeniz ve raporlayabilmeniz sağlandı.

Aynı zamanda,  tablo yapısında yapılan optimizasyon çalışmaları sayesinde,  envanter ilgili yapılan sorgulamalarda %80’e varan performans artışı sağlanmış oldu.

1.Ekran görüntüsü: Eski versiyonlarda aylık sorgulanabilir envanter

2.Ekran görüntüsü: Yeni versiyonda günlük olarak sorgulanabilir envanter

Ayrıca; envanter ile ilgili önemli bir başka yenilikten bahsetmek gerekirse, Nebim V3 kübünde Envanter Ölçüler’inin altına eklenen “Envanter Opsiyon Sayısı” sayesinde,  filtrede vereceğiniz tarihe göre mağazalarınızda kaç opsiyon envanter olduğunu görebilmenizi de sayabiliriz.

Taksitli Satış Desteği

Nebim V3 Veri Ambarı’na, taksitli satış ile ilgili, borç, ödeme tutarı, bakiye ölçütlerinin olduğu yeni alanlar ve yeni bir taksitli satış kübü eklendi. Bu sayede, müşterilerinizin yapmış olduğu taksitli alışverişlere istinaden yaptıkları ödemeler ve kalan borçların hangi aylarda ödeneceği ile ilgili bilgileri detaylı analiz edebilirsiniz.

Muhasebe Yenilikleri

Nebim V3 Veri Ambarı’na, muhasebe ile ilgili, borç, alacak, toplam alacak, toplam borç, maliyet merkezi, muhasebe işlem tipi ölçütlerinin olduğu yeni sahalarve yeni bir muhasebe kübü eklendi. Bu sayede, hesap planı ve kırılımları bazında muhasebe fiş kayıt detayları, maliyet merkezi detayları ve işlem tiplerine göre ayırım seçenekleri ile detaylı analizler yapabilirsiniz.

Demo Talebi

Demo Talepleriniz İçin Formu Doldurun.