Antep Bölgesi Gold Çözüm Ortağı Detay ve Nebim, Kullanıcıları ile Antep'de Buluştu, 14.06.2013

Nebim Antep Bölgesi Gold Çözüm Ortağı Detay ve Nebim'in birlikte düzenledikleri seminerde katılımcılar; Nebim'in 1966'dan beri elde ettiği sektörel deneyim ve Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği yeni nesil ERP çözümü olan Nebim V3 ve Nebim'in yeni vizyonu ile tanışma, ürün portföyündeki yenilikleri görme, Nebim ve Gold Çözüm Ortağı Detay Bilgisayar ürün uzmanları ile birebir görüşme ve fikir alışverişinde bulunma fırsatını yakaladılar.

Sektörlerinde lider firma yöneticilerinin, Nebim V3 ERP yazılımına yönelik başarı öykülerinin paylaşıldığı seminerde açılış konuşmasını Bölge Koordinatörü Reslen Eroğlu gerçekleştirdi. Nebim ile işbirliklerine değinen Eroğlu, bölgedeki başarılı projelerine ve çözüm ortakları yapısına da değindi.
Eroğlu'nun ardından sunum yapan Nebim Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demiroğlu; 2013 yılının ilk dört ayında %27'lik bir büyüme oranı yakaladıklarının altını çizerken, Nebim V3'ü seçen 350'nin üzerinde firma olduğundan bahsetti.

2013 yılında Nebim V3'ün kapsamını daha da genişletmeye devam ettiklerine değinen Demiroğlu; taksitli satış ve sonradan teslim süreçlerinin zenginleştirildiğinin, Rusya, Ukrayna ve Kazakistan'ın yerel gereksinimlerine özel yeniliklerin geliştirildiğinin ve Eylül sonunda çıkacak olan yeni Nebim V3 versiyonunda optik perakendecileri için yeni uygulamaların ekleneceğinin altını çizdi. Aynı zamanda e-fatura ve e-defter uygulamalarının da Nebim V3'e eklenmekte olduğu Demiroğlu'nun verdiği bilgiler arasındaydı.

Seminer lider firma yöneticilerinin başarı öykülerini paylaştıkları sunumlar ile devam etti. Katılımcılara sunulan başarı öykülerinden ilki, Royal Halı projesi idi. Nebim V3 kullanıcılarından Royal Planlama Sorumlusu Şerif Aslan ve Royal Mağazalar Müdürü Adem Cangır; halı ve iplik işletmelerinden, bünyelerinde bulunan Pierre Cardin ve Atlas Halı markalarından, sektör için ürettikleri özel projelerden ve Nebim Gold Çözüm Ortağı Detay ile olan işbirliklerinden bahsetti. Royal Halı'nın Nebim V3'ü tercih etmesinin önde gelen nedenleri olarak mağaza ve sipariş yönetimini, talep tahminini ve müşteri ilişkileri yönetimini (CRM) olarak ifade eden Aslan ve Cangır, Nebim aracılığıyla hazırlanan stok ve satış raporları sayesinde stok yönetimi daha etkin bir şekilde gerçekleştirdiklerini ifade etti. Aslan ve Cangır; Nebim V3'ten elde ettikleri kazanımları anlatırken ana bayi, merkez, Showroom ve fabrika satış mağazalarının etkin stok takibi ve satış yönetimini, perakende mağazalarının izlenebilirliğini, CRM çalışmalarının alt yapısının kurulmasını, fabrika/bölge bayileri/satış noktalarının ortak bir stok kodu yapısına geçmiş olmalarını, merkezden stok kartları bilgilerinin, fiyatların, barkot bilgilerin online kullanılabilmesini ve merkezden yapılan sevkiyatların bayilerin ve mağazaların sistemlerine otomatik olarak işlendiğini söylediler. Aslan ve Cangır; Nebim V3 ile fabrikadan online ürün sorgulayabildiklerini, online ürün rezerv edebildiklerini belirttiler. Mağazalar ile ilgili kazanımlarda ise mağazaların bekleyen siparişlerinin, satışlarının, depodaki ürünlerinin, iadelerin, mağazalar arası transferlerin ve mağazaya sevk edilen ürünlerin izlenebildiği anlatıldı.

Katılımcılarla paylaşılan bir diğer başarı öyküsü ise Hasırcıoğlu markasıydı. Hasırcıoğlu AVM firma sahibi Adil Hasırcıoğlu; Nebim V3 ile birlikte Taksitli Satış Siparişini kullanmaya başladıklarını ve bu sayede hangi ürünün, hangi tarihte teslim edileceğini takip edebildiklerini ve ürün teslimlerinin hangi lokasyondan gerçekleştireceğini sipariş aşamasında belirleyerek sevkiyat planlarını kolaylıkla yapabildiklerini söyledi. Ürünlere taksit sayısına göre farklı fiyatlara vererek doğru bir fiyatlandırma ile ürünleri satabildiklerini de ekledi.

Gelecek planları hakkında da bilgi veren Adil Hasırcı; Nebim V3 üzerinde servis destek taleplerini kayıt ederek, takiplerini buradan gerçekleştireceklerini ve bu sayede müşteri memnuniyetini artırmayı hedeflediklerini söyledi. Nebim V3 ERP Ürün Yöneticisi Abdullah Bekmezci sunumuna Nebim V3 ile iş süreçlerinde verimlilik konusu ile başladı. Bu kapsamda; etkin stok, fiyat ve kampanya yönetimi, kontrollü tedarik ve depo yönetimi, toptan, perakende ve taksitli satış, finans ve muhasebe süreçlerinde kontrol, zengin raporlama ve veri analizi, güvenli veri yönetimi konularını detaylı olarak örnekler ile katılımcılara aktardı.
Nebim Üretim Proje Müdürü Yılmaz Akgül ise sunumunda Nebim Üretim Yönetimi'ni detaylı olarak ele aldı. 

Etkinlikte daha sonra Bölge Koordinatörü Reslen Eroğlu, Nebim Gold Çözüm Ortağı Detay Bilgisayar'ın Royal Halı projesinde geliştirdiği B2B e-sipariş sistemini katılımcılara tanıttı. Bu projede geliştirilen çalışmada; ana şirketin doğrudan müşterilere satış yapabileceği gibi ana bayi ve dağıtıcılar kanalı ile de satış yapabilmesine olanak tanınması, online olarak cari ekstresi ve ürün sorgulama, online sipariş yetenekleri ve eski siparişlerin izlenebilmesi gibi özellikler olduğu katılımcılar ile paylaşıldı.

Yoğun katılımın görüldüğü seminerde katılımcılar, hem Nebim'in ERP çözümü Nebim V3'ün daha yakından izleme fırsatını, hem de kahve molalarında ve seminer sonrası akşam yemeği esnasında Nebim ürün uzmanları ile birebir görüşme fırsatını yakaladılar.

Demo Talebi

Demo Talepleriniz İçin Formu Doldurun.