1966

Nebim, dönemin ünlü markalarından Neyir Örme Sanayii A.Ş'nin bilgi işlem merkezi olarak, IBM Unit Record tabanlı bir altyapı üzerinde firmanın üretim, kronometraj, sipariş, satış, mağaza takibi ve muhasebesinin yürütülmesi için hizmet vermeye başlar.

1970

Türkiye'nin ilk IBM System/360 mainframe bilgisayarlarından birinin tedarik edilmesiyle birlikte Neyir Örme Sanayii A.Ş haricinde firmalara da servis büro hizmeti vermeye başlar.

1977

Neyir Örme bünyesinden ayrılarak bir anonim şirkete dönüşür. Nebim Neyir Bilgisayar Sanayii ve Hizmetleri A.Ş. adını alır.

1981-1982

Texas Instruments'in Türkiye distribütörlüğünü alarak donanım satmaya başlar. Donanım ürünlerinin tamir ve bakımı için bünyesinde bir teknik servis kurar. Merkezini İstanbul'da bugün de hizmet vermeye devam ettiği iş yeri olan Dedeman İş Hanı'na taşır ve Ankara'da bir bölge müdürlüğü kurarak faaliyet gösterdiği alanı genişletir.

1988

Standart bir "Paket Program" geliştirip lisansını veren ve desteğini sunan bir iş modeli kurarak bir Bağımsız Yazılım Firmasına dönüşür (Independent Software Vendor).

1995

Çözümlerini Türkiye'ye yaymak üzere bir dağıtım kanalı kurmaya başlar.

1997

Microsoft ile stratejik bir iş birliği yapar. Microsoft SQL Server üzerinde çalışan, Microsoft Windows tabanlı bir grafik kullanıcı ara yüzü sunan, Client/Server mimarili bir yazılım altyapısı üzerinde yazılım geliştirmeye başlar.

2000-2001

Türkiye'nin ilk ilişkisel veri tabanı üzerinde çalışan, grafik kullanıcı arayüzü sunan Kurumsal Kaynak Planlama (Enterprise Resource Planning) ürünlerinden biri olan Nebim Winner'ı kullanıcıların hizmetine sunar.

2004

Bununla birlikte, donanım satışı ve teknik servis faaliyetlerine son vererek sadece yazılım geliştirmeye odaklanır. Böylece bir Bağımsız Yazılım Firmasına dönüşümünü tamamlar. Dağıtım kanalına yeni çözüm ortakları ekleyerek tüm Türkiye'ye hizmet vermeye başlar.
Microsoft ile 1997'den beri devam eden stratejik iş birliğini güçlendirerek Microsoft Gold Certified Partner statüsüne ulaşır.

2010

Türkiye genelinde 60 çözüm ortağı ile birlikte; Nebim çözümlerini kullanan 10.000'den fazla firma ve 90.000'den fazla kullanıcıya hizmet vererek; hazır giyim, ayakkabı, zincir mağazalar, çok katlı mağazalar ve optik yazılımlarında Türkiye'nin lideri konumuna gelir.

2011

2005'ten beri geliştirdiği; esnek ve ölçeklenebilen bir platform üzerinde, hedeflere dayanan, tamamen entegre yönetim süreçleriyle kaynakların verimli kullanılmasını sağlayan yeni ERP ürünü olan Nebim V3'ü kullanıcıların hizmetine sunar.

2023

Türkiye ve yurt dışında 65+ çözüm ortağı ile birlikte; 30+ ülkede, 20+ dilde, hazır giyim, ayakkabı, çeyiz, halı, mobilya, kozmetik, zincir mağazalar, çok katlı mağazalar ve optik sektörleri başta olmak 7.500'den fazla firmaya destek vererek Türkiye'nin lider ERP ve Mağazacılık yazılımları üreticisi konumunda olmaya devam ediyor.

İletişimde Kalın

Nebim E-Bülten'e üye olarak gelişmelerden öncelikli haberdar olun.