Dünya Gazetesi

Nebim Yeni Nesil Çözümlerini Tanıttı

Perakendeci, toptancı ve üretici firmalara yönelik ERP çözümleriyle sektörün lider yerli yazılım şirketi konumunda olan Nebim; 450'den fazla kişinin katıldığı Nebim Planet 2015 etkinliğinde, e-Arşiv işbirliklerini ve Yeni Nesil ÖKC ve entegrasyon çözümlerini sergileyerek kullanıcılarının 1.1.2016’da kullanımı zorunlu olacak olan Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) ve e-Arşiv uygulamasına bugünden hazır olabileceklerini gösterdi.

Nebim Planet 2015’te bir demo salonunda kurulan Nebim Mağaza’sında, Nebim V3’ün e-Arşiv ve Yeni Nesil ÖKC entegrasyonları, canlı demolar vasıtasıyla ayrıntılı olarak tanıtıldı. Etkinlik sunumları esnasında canlı olarak Nebim Mağaza’ya bağlanılarak e-Arşiv entegrasyon yöntemleri ve Yeni Nesil ÖKC entegrasyon yöntemleri uygulamalı olarak katılımcılar ile paylaşıldı.

e-Arşiv’e Geçiş
Nebim’in uygulamalı olarak gösterdiği senaryolardan ilki, Nebim V3 ile e-Arşiv uygulamasına geçiş idi. Firmaların perakende ve toptan satış kanallarının yanı sıra e-Ticaret kanalının da e-Arşiv sürecinden nasıl etkileceği ve Nebim V3 sayesinde e-Arşiv’e hangi yöntemler ile geçilebileceği canlı olarak gösterildi. Katılımcılar, etkinlik demo odasında kurulan Nebim Mağaza’ya bağlanarak mağazada e-Arşiv faturası düzenlenebildiğini canlı olarak izlediler.

Nebim V3 POS Kullanarak YN ÖKC’den Mali Onaylı Fiş Basımı
Katılımcılara uygulamalı olarak sunulan bir başka yöntem de Nebim V3 POS üzerinden mağazada satış yapılarak YN ÖKC cihazından mali onaylı fiş basımı yöntemi oldu. Nebim V3 POS ve YN ÖKC banka kredi kartı entegrasyonu da katılımcılara gösterildi.

Nebim V3 POS Kullanarak Matbu Form Fatura ve Bilgi Fişi Basımı
Nebim Mağaza’da katılımcılara uygulamalı olarak sunulan bir başka senaryo; e-Arşive tabi olmayan firmaların, bugün olduğu gibi, Nebim V3 POS üzerinden matbu fatura düzenlemeye devam ederken, 1.1.2016’da kullanımı zorunlu olacak olan YN ÖKC’den nasıl fatura bilgi fişi basımı yapabilecekleri yöntem oldu. YN ÖKC’deki bilgilerin, güncel mevzuata göre, satış esnasında Nebim V3 POS entegrasyonu sayesinde faturaya nasıl aktarıldığı da canlı olarak gösterildi.

e-Arşiv’e Tabi Firmalar için e-Arşiv Faturası ve YN ÖKC’den Bilgi Fişi Basımı
Katılımcılar ile paylaşılan dördüncü senaryo ise; Nebim V3 POS üzerinden e-arşiv faturalı satış yapıldığında, e-Arşiv faturasının düzenlenmesi ve YN ÖKC’den e-Arşiv bilgi fişi basımı oldu. YN ÖKC’deki bilgilerin, güncel mevzuata göre, satış esnasında Nebim V3 POS entegrasyonu sayesinde e-Arşiv faturasına nasıl aktarıldığı da canlı olarak gösterildi.

Nebim V3 ile Entegre Reyonda Mobil Satış İşlemleri
Demo salonunda oluşturulan Nebim Mağaza’sından katılımcılara sunulan son senaryoda; yoğun indirim günlerinde mağazalarda yaşanan yoğunluğu engellemek amacıyla kasa çoklamak ve reyonda müşteri yanında satış işlemi gerçekleştirebilmek için mobil cihazlar ile entegre satış işlemlerinin gerçekleştirildiği yöntem oldu.

Oluşturulan Nebim Mağaza’sı içerisinde e-Arşiv ve YNÖKC kullanım yöntemlerini katılımcılar ile uygulamalı olarak paylaşan Nebim, katılımcılara, mevzuatın kendilerine etkilerini öğrenmeleri ve değişiklikleri devamlı takip etmeleri konusunda önerilerde bulundu. e-Arşiv uygulamasına geçişte e-ticaret, perakende, toptan ve ihracat gibi, tüm satış kanallarının göz önünde bulundurulmasının öneminin altını çizen Nebim, ERP yazılım geliştiricisinin, e-Arşiv özel entegratörünün, e-ticaret hizmet sağlayıcısının, tax-free hizmet sağlayıcısının, lojistik ve kargo hizmet sağlayıcıların birbirleriyle entegre olmalarının şart olduğunu vurguladı.
Nebim V3 ERP mevzuattaki gelişmelere esneklikle ve çeviklikle uyum sağlayabiliyor. Nebim, yapmış olduğu geliştirme ve entegrasyonlarla kullanıcılarına e-Arşiv ve Yeni Nesil ÖKC’ye bugünden hazır olabilme imkanı sunuyor.

Demo Talebi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.