Hürriyet Bilişim e-Dönüşüm Eki

Hürriyet Bilişim e-Dönüşüm Eki, 23 Aralık 2014

E-Fatura ve e-Defter uygulamaları ile başlayan "vergide e-dönüşüm" süreci, 2015 yılında e-Arşiv ve Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) uygulamaları ile devam edecek. Perakendeci firmalar, mevzuatta herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde 1.1.2016 tarihinde hem e-Arşiv uygulamasına geçmek, hem de e-Arşiv/e-Fatura uygulamaları ile uyumlu çalışacak şekilde Yeni Nesil ÖKC'ler tedarik etmek ve bu cihazları kullandıkları ERP'leri ile entegre etmek zorunda olacaklar. Kullanıcılarını 2013'te e-Fatura uygulamasına hazırlayan Nebim, 2014'te GİB Yazılım Uyumluluk Onayı almış Nebim V3 e-Defter uygulamasını sunmaya başladı.

Minimum maliyet ve eforla e-dönüşüm

e-Fatura ve e-Defter uygulamaları ile başlayan "vergide e-dönüşüm" süreci, 2015 yılında e-Arşiv ve Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) uygulamaları ile devam edecek. Perakendeci firmalar, mevzuatta herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde 1.1.2016 tarihinde hem e-Arşiv uygulamasına geçmek, hem de e-Arşiv/e-Fatura uygulamaları ile uyumlu çalışacak şekilde Yeni Nesil ÖKC'ler tedarik etmek ve bu cihazları kullandıkları ERP'leri ile entegre etmek zorunda olacaklar. Kullanıcılarını 2013'te e-Fatura uygulamasına hazırlayan Nebim, 2014'te GİB Yazılım Uyumluluk Onayı almış Nebim V3 e-Defter uygulamasını sunmaya başladı.

Nebim'in hazırladığı yol haritasına göre Nebim kullanıcıları; Nebim'in 2015'te sunmayı planladığı yeni Nebim V3 ERP versiyonları sayesinde, 1.1.2016 tarihinde yürürlüğe girmesi beklenen Yeni Nesil ÖKC ve e-Arşiv mevzuatı zorunluluklarını daha önceden yerine getirmeye hazırlanmış olacaklar. Nebim'in öngördüğü yol haritasına göre kullanıcılar, minimum maliyetli "Bilgisayar Bağlantılı Yeni Nesil ÖKC'ler" tedarik ederek bunları Nebim V3 POS yazılımının çalıştığı mevcut PC'leri ile entegre edebilecekler. Bu sayede kullanıcılar; mağazalarında halihazırda kullandıkları mevcut donanımlarını emekliye ayırıp, yerlerine yüksek maliyetli Yeni Nesil ÖKC'ler almak, bunları ERP'leri ile entegre etmek üzere büyük yazılım entegrasyonu projelerine girmek ve kullanıcıları için yepyeni perakende satış yazılımları ile ilgili kullanıcı eğitimleri düzenlemek zorunda olmayacaklar. Nebim V3 kullanıcıları; mevcut donanım ve Nebim V3 POS yazılım yatırımlarını korumaları ve mağazalarında aynı perakende satış yazılımı arayüzünü kullanmaya devam etmeleri sayesinde, minimum maliyet ve minimum efor ile ile Yeni Nesil ÖKC, e-Arşiv ve e-Fatura desteğine kavuşmuş olacaklar. 2014'ün ilk dokuz ayını 2013'ün aynı dönemine kıyasla %21 büyüme ile kapatan Nebim, 2014 yılını %25 büyüme ile kapatmayı öngörüyor.

Kaynak: Hürriyet Bilişim e-Dönüşüm eki 23 Aralık 2014

Demo Talebi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.