Nebim Winner Versiyonunun 2013 için Getirdiği Yenilikler,31.12.2012

Nebim; Nebim Winner'ın 2013 Ocak'ta çıkarılması planlanan versiyonunu, 2012 Temmuz'unda öngörülen TMS/TFRS planına uyabilmek adına 2012 yılının Ekim ayında kullanıcıların hizmetine sunmuştur.

2012 Temmuz ayında yayınlanan açıklamada; 2013 yılının başında KOBİ'lerin ve orta büyüklükteki işletmelerin de dâhil olmak üzere TFRS uygulamasına geçmeleri kararlaştırılmıştı.  Ancak Kasım 2012'de KOBİ'ler için şimdilik herhangi bir uygulama söz konusu olmayacağı belirtildi. Ayrıca KOBİ haricinde, cirosu veya aktif büyüklüklerinden herhangi biri 40 milyonu geçen firmalar da şimdilik TFRS uygulaması dışında bırakıldılar. Bununla birlikte; 2015 tarihine kadar KOBİ'lerin orta büyüklükteki işletmeleri de dâhil olmak üzere TFRS uygulamasının genişletilme planları da mevcuttur.

Nebim Winner'ın son versiyonu ile gelen yeniliklerin kısa bir özetini aşağıda bulabilirsiniz.

Muhasebe; TFRS işlemleri adlı yeni bir menü ilave edilerek, bu menüde ve diğer muhasebe uygulamalarında TFRS uygulamasına yönelik fonksiyonlar eklendi.

Cari Hesap; Ödeme Günü Gelmiş /Gelmemiş Bakiyeler raporunda genel filtreye" Cari İşlem Kodu" sınırlaması eklendi.

Stok; Alışlar (Depo Dağılımlı) raporunda genel filtreye "Stok Fiş Tarihi" sınırlaması eklendi.  Stok Kartı Aç, Değiştir, Sil ekranında Alışlarını Bul ve Satışlarını Bul bölümlerine "Başlangıç-Bitiş İşlem Tarihi" sınırlaması eklendi. Alışlar (R/B/K) raporunda genel filtreye "Tema Kodu" sınırlaması eklendi.  Fiş Kontrol Listesi raporunda rapor filtresine
"Döviz Bilgileri Listelensin" opsiyonu eklendi.

 Perakende Satış; Alışveriş Kontrol Listesi (Dizayn 2) raporunun filtresine "Sadece Promosyonlu Alışverişler Listelensin" ve "Sadece Promosyonsuz Alışverişler Listelensin" opsiyonları eklendi. Ödeme ve Masrafların Listesi ( Mağaza Dağılımlı ) raporunun filtresine "Kaporalı, kaporasız ve tümü" seçenekleri eklendi. Böylece kaporalı ve kaporasız
satışların ayrı ayrı listelenebilmesi sağlandı.  Ön Ödemeli Satışların Teslimat Durumu raporunda "Teslimatçı Kodu"nun listelenmesi sağlandı.  Stok ve Sınıflarına Göre Perakende Satışlar Listesi raporuna "Resim" kolonu eklenerek ürünlerin resimlerinin gözlemlenebilmesi sağlandı.  Kasaların ve Kasiyerlerin Kasa Raporu ekranında rapor filtresine "Banka Ödeme Detayı Listelensin" seçeneği eklendi. İadeler ve Nedenleri raporunun filtresine "Sınıfları Sınırla" tuşu eklenerek müşteri sınıfının sınırlanabilmesi
sağlandı. Ön Ödemeli Satışlar ve Stok Envanteri raporuna "Resim" kolonu eklendi. Böylece ürünlerin resimlerinin gözlemlenebilmesi sağlandı.  Ön Ödemeli Satışlara Göre Depo / Mağaza Envanter raporuna "Resim" kolonu eklendi. Böylece ürünlerin resimlerinin gözlemlenebilmesi sağlandı.  

İrsaliye / Fatura; Sevk Emrinden Otomatik Satış Faturası Düzenle ekranına "Sadece Seçilen Hareket Tipindeki Emirlerde İşlem Yapılsın" seçeneği eklendi. Fiş girişlerine yeni tevkifat oranları eklendi (5/10, 2/10, 7/10). Sevk Emrinden Otomatik Satış Faturası Düzenle ekranına "Sevk Emrinde Girilen Hareket Tipine Göre İşlensin" opsiyonu eklendi. Mağaza Takibi Konsinye Mal Çıkış Faturası Düzenle ekranına "Kayıt Edildikten Sonra Muhasebeye İşlensin" opsiyonu eklendi. Böylece giriş esnasında fişin muhasebe entegrasyonunun yapılması sağlandı. Satış Sonrası Destek Tadilat Formu giriş ekranına "E-Mail Gönder" tuşu eklendi. Böylece form kayıt işleminden sonra anında müşteriye e-mail gönderilebilmesi sağlandı.

Sipariş;En Çok / En Az Sipariş Verilenler raporunda rapor filtresine "Açık Siparişler - Kapalı Siparişler-Tümü" opsiyonu eklendi.

SMS / E -Mail Gönder; Perakende SMS İletim Raporunun filtresine "Mesaj Durumu" ve "Depo Kodu" sınırlamaları eklendi.  

Veri Al / Gönder; Transfer Fişlerini Gönder ekranına "Yabancı Dilde Girilenler Atılsın" opsiyonu eklendi. Otomatik Veri Al Parametrelerini Değiştir ekranına "Hareket Tipi" opsiyonu eklenerek toptan fatura ve irsaliyeler işlenirken burada seçilen hareket tipine göre işlenebilmesi sağlandı. V3 Taşımaları İçin Text Dosya Oluştur programı eklendi.

Destek; Ön Ödemeli Satış Sevk Fişinde Parti Kodlarını Değiştir isminde yeni bir program eklendi. iş No / Tarih / Firma Kodu Değiştir ekranına "El Terminali Dosyası Oluştur" tuşu eklendi.  

Nebim Winner'ın son versiyonları ile ilgili daha detaylı bilgi için tıklayın:

Nebim Winner kullanan ve Winextra bakım anlaşması olan firmalar, Nebim Winner'ın yeni versiyonunu edinmek için destek sorumluları ile iletişime geçebilirler. Nebim
Winextra bakım anlaşması olmayan firmalar ise yeni versiyonu satın almak ve Nebim Winextra bakım anlaşması hakkında daha fazla bilgi edinmek için müşteri temsilcileri ile görüşebilirler.

Demo Talebi

Demo Talepleriniz İçin Formu Doldurun.