Hürriyet

Nebim Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demiroğlu:

2015 yılını %36.6’lık bir büyüme ile kapadık.

Nebim’den bahseder misiniz?

Nebim kökü 1966’ya dayanan yerli yazılım geliştirici çok köklü bir şirkettir. 1966 yılında Neyir Örme Sanayi’nin bilgi işlem merkezi olarak hayata başladık. Daha sonra Neyir markası ve fabrikasını satıp bilgi işlemini devam ettirmek için Nebim’i kurduk. 2000’li yılların başında geliştirdiğimiz Nebim Winner uygulamamız, Türkiye’de perakende alanında en çok kullanılan uygulamadır. Bunun yerine geçecek daha yeni bir uygulama olan Nebim V3 uygulamamızı da bundan 5 yıl önce piyasaya sürdük. 5 yıl içerisinde Nebim V3 uygulamasını yaklaşık 1300 firmaya sattık.

e-Dönüşüm sürecine Nebim’in bakışı nedir?

Müşterilerimizi e-faturaya sorunsuz ve hızlı bir şekilde zamanında geçirdik. Yılsonuna kadar perakende sektöründe diğer tüm faaliyet gösteren firmalara da zorunluluk olarak getiriyor. YNÖKC’nin şöyle bir özelliği var; bu cihazlar sürekli GİB’e bağlı olmak durumundalar. Loyalty sistemleri, perakende satış sistemleri, lojistik sistemleri, e-Arşiv entegratörleri, ödeme kaydedici cihaz üreticileri bunların da hepsinin gerçek zamanlı olarak birbirleri ile konuşması ve entegre olması gerek. Bu noktada devreye Nebim giriyor.

2016 ve sonrası için projelerinizden bahseder misiniz?

2015 yılını %36.6’lık bir büyüme ile kapadık. 2016 yılını büyümemizi devam ettireceğimiz bir yıl olarak öngörüyoruz. Geçtiğimiz 5 yıl boyunca her sene gerçekleştirdiğimiz yüzde 25-30 bandındaki büyümeyi 2016 yılında da gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Demo Talebi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.