IT Network

IT Network, Kasım 2014

Nebim Kullanıcıları Nebim; elektronik fatura kapsamına giren mükelleflerin alım ve satım işlemlerine ilişkin fatura işlemlerini Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından öngörülen standartlarda ve düzende yapabilmelerini sağlamak üzere, Nebim V3 ERP ve Nebim Winner yazılımları için e-fatura uygulamalarını hazırladı.

Nebim'in sunduğu e-fatura uygulamaları; hem Bimsa, eFinans ve ING Özel Entegratörlerinin sunduğu e-fatura servisleri ile entegre çalışmakta, hem de alternatif olarak Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) sunduğu e-fatura portal yöntemini desteklemektedir.

Nebim Kullanıcıları e-Fatura Süreçlerini Nebim Çözümleri ile Yönetiyorlar

Nebim; elektronik fatura kapsamına giren mükelleflerin alım ve satım işlemlerine ilişkin fatura işlemlerini Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından öngörülen standartlarda ve düzende yapabilmelerini sağlamak üzere, Nebim V3 ERP ve Nebim Winner yazılımları için e-fatura uygulamalarını hazırladı.
Nebim'in sunduğu e-fatura uygulamaları; hem Bimsa, eFinans ve ING Özel Entegratörlerinin sunduğu e-fatura servisleri ile entegre çalışmakta, hem de alternatif olarak Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) sunduğu e-fatura portal yöntemini desteklemektedir.

Nebim e-fatura uygulamaları; Nebim V3 ERP ve Nebim Winner ürünleri için lisanslanmakta ve NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması yapan firmalara özel fiyat avantajı ile sunulmaktadır.
Nebim kullanıcılarının 2013 yılında kullanmaya başladıkları e-fatura uygulamaları sayesinde firmalar; GİB'den e-faturaya tabi firmaların listesini alarak kullandıkları Nebim V3 ERP'ye ya da Winner'a yükleyebiliyor ve daha sonra yeni müşteri kaydı açma ve fatura kesme esnasında vergi numarasına göre kontrol ederek perakende ve toptan müşterilerinin e-faturaya tabi olup olmadığını anlayabiliyorlar. E-fatura keserken GİB'in öngörmüş olduğu formatta tekil bir seri numarası oluşturabiliyorlar. E-faturaları GİB'e göndermeden önce kontrol edebiliyor ve gönderime hazır olan e-faturaları GİB'in öngördüğü formata (UBLTR) dönüştürebiliyorlar. Tedarikçilerinin firmalar için düzenlemiş oldukları e-faturaları alabiliyor, Nebim V3 veya Winner'a işlenebilecek formata çevirebiliyorlar. Ürün ve tedarikçi eşleştirmelerini kontrol ederek ve varsa sipariş ya da irsaliye ile bağlantıyı kurarak gelen e-faturaları kullandıkları Nebim V3 veya Winner'da kabul edebiliyorlar.
E-fatura uygulamasının yanı sıra Nebim'in geliştirdiği "Nebim V3 E-Defter" yazılımı, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan E-Defter Uygulaması Yazılım Uyumluluk Onayını almıştır.

Kaynak: IT Network Kasım 2014

Demo Talebi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.