Sabah Gazetesi - Entegratör Kuruluşlar Eki

Alım ve satım işlemlerine ilişkin fatura işlemlerinin Gelir İdaresi Başkanlığı (GIB) tarafından öngörülen standartlarda ve düzende yapabilmelerini sağlamak isteyen firmalar, Nebim V3 ERP ve Nebim Winner yazılımları için e-fatura uygulamalarını devreye aldı.

Nebim'in sundugu e-fatura uygulamaları; hem Bimsa, eFinans ve ING Özel Entegratörlerinin sundugu e-fatura servisleri ile entegre çalışmakta, hem de alternatif olarak Gelir idaresi Başkanlığı'nın (GIB) sundugu e-fatura portal yöntemini desteklemektedir.

Nebim e-fatura uygulamaları; Nebim V3 ERP ve Nebim Winner ürünleri için lisanslanmakta ve NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlasmasi yapan firmalara özel fiyat avantaji ile sunulmaktadır.

Nebim kullanıcılarının 2013 yılında kullanmaya basladıkları e-fatura uygulamaları sayesinde firmalar; GIB'den e-faturaya tabi firmaların listesini alarak kullandıkları Nebim V3 ERP'ye ya da Winner'a yükleyebiliyor ve daha sonra yeni müsteri kaydı açma ve fatura kesme esnasında vergi numarasına göre kontrol ederek perakende ve toptan müsterilerinin e-faturaya tabi olup olmadığını anlayabiliyorlar. E-fatura keserken GIB'in öngörmüs olduğu formatta tekil bir seri numarası oluşturabiliyorlar. E-faturaları GIB'e göndermeden önce kontrol edebiliyor ve gönderime hazır olan e-faturaları GIB'in öngördüğü formata (UBLTR) dönüştürebiliyorlar.

e-Fatura işlemlerinde Nebim'i tercih etmenin avantajları ise şu sekilde;

  • Firmalar tedarikçiler için düzenlemiş oldukları e-faturaları alabiliyor, Nebim V3 veya Winner'a işlenebilecek formata çevirebiliyorlar.
  • Ürün ve tedarikçi eşleştirmelerini kontrol ederek ve varsa sipariş ya da irsaliye ile bağlantıyı kurarak gelen e-faturaları kullandıkları Nebim V3 veya Winner'da kabul edebiliyorlar.
  • Yine Nebim'in geliştirdiği "Nebim V3 E-Defter" yazılımı, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan E-Defter Uygulaması Yazılım Uyumluluk Onayını almıştır.

Demo Talebi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.