Tele.com.tr

“Türkiye’nin Yerli Yazılım Firması Nebim, Firmaların Tüm İş Süreçlerini Kapsayan Çözümler Sunuyor.”

Yazılım, bugün bir firmanın bütün iş süreçlerini yönetmesi ve işletme kaynaklarını verimli kullanması açısından vazgeçilmez bir altyapı. Teknolojisi güçlü olan firmalar, rekabette bir adım önde oluyorlar. Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) alanındaki iş uygulamalarıyla kurumların iş süreçlerini destekleyen Nebim, 1966'dan beri süregelen deneyimi ve bilgi birikimi ile Türkiye'nin en köklü geçmişe sahip bağımsız yazılım firmalarındandır. Hazır giyim, ayakkabı, zincir mağazalar, çok katlı mağazalar ve optik yazılımlarında Türkiye'nin en fazla tercih edilen yerli yazılım şirketidir.

Bugün Türkiye geneline yayılmış Nebim Çözüm Ortakları ile birlikte 600 kişiyi aşan uzman bir kadro; hazır giyim, ayakkabı, ev tekstili, halı, mobilya, optik, elektronik ve mücevher başta olmak üzere 10.000'den fazla firma ve 75.000'den fazla kullanıcıya hizmet vermeyi sürdürmektedir. Nebim'in geliştirdiği Kurumsal Kaynak Planlaması, Tedarik Zinciri Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Perakende Yönetimi ve Kurumsal Performans Yönetimi iş yazılımlarından ve hizmetlerinden yararlanan firmalar; işletme kaynaklarını en etkin biçimde kullanabilmekte ve iş süreçlerini verimli yönetebilmektedirler.

Nebim, yerel mevzuat değişikliklerine, Türkiye’nin yerel ihtiyaçlarına yabancı teknolojilere kıyasla çok daha hızlı uyum gösterebiliyor ve bu nedenle müşterilerine daha hızlı hizmet verebiliyor. Firmalara sunduğu hizmetin karşılığını her yıl büyüyen bir ivme ile alan Nebim, 2015 yılını da bir önceki yıla kıyasla %36’lık bir büyüme ile kapattı. e-Dönüşüm süreci, bu süreç için Nebim'in geliştirdiği yenilikler, değişen müşteri kitlesi ve "Omni-kanal" ve "Omni-müşteri"

Bugün Dünya’da, Türkiye’de ve Nebim’ in hizmet verdiği perakende sektöründe ciddi bir dijitalleşme var. Artık kağıt ve eski hantal süreçler ortadan kalkıyor. İşletme kaynaklarını daha verimli kullanmak ve şirketler arası entegrasyonu daha verimli kılmak adına tüm süreçler elektronik ortama geçiyor. Otorite bu anlamda e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, Yeni Nesil ÖKC ile bir e-Dönüşüm sürecini başlatmış oldu. Bu sürecin aslen vergide şeffaflık ve denetimin kolaylaştırılması gibi hedefleri var. Fakat bu uygulamalar aynı zamanda firmalara da maliyetlerinde ciddi tasarruf sağlayacak ve fatura süreçlerinde etkinlik kazandıracak.  2014 yılından önce Türkiye’de birkaç telekom şirketi ve birkaç dağıtım şirketi e-Fatura’ya tabi idi. O zamandan bu yana otorite çok hızlı davrandı ve kısa süre içinde birçok şirketi e-Fatura’ya, ardından e-Deftere ve Ocak 2016 itibariyle de e-Arşiv’e geçirdi. Nebim de  kendi müşterilerini verdiği destek ile  e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv’e hızlı ve başarılı bir şekilde zamanında geçirdi. Bu geçiş sürecinde Yeni Nesil ÖKC’lerin devreye girmesiyle birlikte aralarında Nebim’in de hizmet sunduğu pek çok perakendeci firma, e-Arşiv/e-Fatura uygulamaları ile uyumlu çalışacak şekilde Yeni Nesil ÖKC’ler tedarik etmek ve bu cihazları kullandıkları ERP’leri ile entegre etmek zorunda kalacaklar. Bu süreçte firmaların ERP’lerinin başka sistemler ile entegrasyona açık olmaları gerekiyor.

Nebim, Nebim V3 ERP yazılımını, işbirliği içerisinde olduğu firmaların bu sürece kolaylıkla uyum sağlayabilmeleri adına başka sistemler ile kolaylıkla entegre edilebilen açık bir platforma dönüştürdü. ERP’lerin entegrasyona açık olmalarını tetikleyen pek çok faktör var. Türkiye’de devletin e-dönüşüm vizyonu, özel entegratörlerin çözümleri, perakende sektöründe örneklerinin yaygınlaşmaya başladığı çok şirketli müşteri sadakat uygulamaları ve lojistik gibi süreçlerin outsource edilmeleri; ERP’lerin başka sistemler ile entegrasyona daha açık olmalarını tetikleyen faktörlerin başında geliyor. Ayrıca; mobil ortamlardan da ERP’deki veriye erişim ihtiyacının artışı eğilimi, tablet gibi platformlar üzerinde ERP ile entegre iş zekası veya sipariş alma uygulamalarının geliştirilmesine neden oluyor. Nebim V3’ün kolay entegre edilebilen yapısı bu noktada da firmalara artı bir değer katıyor. e-Defter kapsamında elektronik kayıt saklama gereksinimleri, e-Arşiv uygulamaları, Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar ile entegrasyon gibi konularda mevzuatta her gün yeniliklerin yayınlandığı bu dönemde, çözüm sağlayıcıların çok çevik hareket edebilmeleri ve müşterilerine zamanında çözüm sağlayabilmeleri gerekecek. Bu gereksinim Nebim açısından bir avantaj. Çünkü Nebim, Türkiye’de ERP çözümleri sağlayan diğer firmaların aksine, yabancı ERP yazılımlarını ithal edip uyarlamak yerine Türkiye’nin yerel ihtiyaçlarına en uygun yazılımları geliştiriyor.  Bu anlamda; kaynak kodunun geliştirmesinin ve kontrolünün tümüyle Nebim’de olduğu bir iş modelinde, Nebim V3 ERP mevzuattaki gelişmelere esneklikle ve çeviklikle uyum sağlayabiliyor.

Demo Talebi

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.