Kiğılı

Hilal Suerdem

Kiğılı | CEO


Erkek moda perakendeciliğinin önemli marklarından olan Kığılı’nın Nebim V3 ERP’yi tercih etme sebepleri ve sağladığı faydalar hakkında Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem bilgi verdi. 

1938 yılından bu yana erkek moda perakendeciliğinde dünya çapında tercih edilen lider bir marka olarak, tüm operasyonel süreçlerini hızlı bir şekilde yönetmek için Nebim V3’ü tercih ettiklerini söyleyen Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem “Şubat 2019’da başlayan uyarlama projesi hızlı ve doğru bir çalışmayla Eylül 2019’da canlı kullanıma alındı” dedi.

Kiğılı’nın tarihçesine kısaca değinen Suerdem “Abdullah Kiğılı’nın önderliğinde, perakendenin geleceğine dair öngörüleri sayesinde, 1980’li yıllarda perakende yolculuğuna başlayan Kiğılı, kısa süre içinde geniş kitlelere ulaşarak yeni atılımlarla ulusal ve uluslararası arenada, adından söz ettiren bir marka haline geldi. Türkiye’de 225, yurt dışındaysa 150 noktada müşterileriyle buluşan Kiğılı, operasyon süreçlerinde Nebim V3 ERP’yi kullanmaya başladı” dedi.

"Bizi hedeflerimiz doğrultusunda başarıya ulaştıracak partner olarak Nebim V3'ü seçtik"

Türkiye ve yurt dışında birçok önemli noktada müşterileriyle buluştuklarını dile getiren Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem, “2000 çalışanımız ile çok ciddi bir döngüyü yönetiyoruz ve sistemimiz hızla büyüyor. 20 yıl önce kendi inhouse yazılımımızı geliştirdik. Çünkü işlerimizin bir yazılımla kontrolüyle daha sistematik ve hızlı ilerlemesine çok önem veriyorduk. Abdullah beyin ileriyi gören ve ilerde neler olabileceğini düşünen bir yapısı vardı.  Yazılımın gelişimin bize çok önemli olduğunu izah etmişti. Doğru bulmuştuk ve yazılımı kendi içimizde yaparak bir yere gitmeye başlamıştık. Fakat teknoloji o kadar hızlı gelişiyordu ki, bizim kendi inhouse yazılımımız bu hıza yetişemiyordu.  Dolayısıyla başarıya doğru giden hedeflerimiz doğrultusunda bizimle iş birliği yapabilecek, bizi anlayabilecek, hayallerimize ortak olabilecek bir partner aradık ve Nebim’in ERP çözümü olan Nebim V3’ü bulduk.” diye konuştu.

"Bizim ve Nebim V3'ün hızlı ve entegre altyapısı projemizi kısa sürede başarıya ulaştırdı"

Nebim V3 ERP geçişiyle ilgili uyarlama projesine Şubat 2019’da başladıklarını ve hızlı bir çalışmayla Eylül 2019’da canlı kullanıma geçtiklerini dile getiren Hilal Suerdem; “Hem bizim alt yapımız hem de Nebim V3’ün hızlı ve entegre altyapısı bu projeyi kısa sürede başarıya ulaştırdı. Nebim V3’ten önce çok problemli olan hediye çeklerimizin muhasebeleştirme kısmını, kampanya yönetimlerini artık kolaylıkla yapıyoruz. Aynı zamanda birkaç kampanyayı da aynı anda uygulayabiliyor bu kampanyaların yönetimi ve istatistiklere dökülmesini ciddi şekilde programlayabiliyoruz. Bütün iş süreçlerimizin tek platforma toplanmasını ve birbirine entegre olabilmelerini sağlayabildik. Bu süreçlerde çok iyi sonuçlar ortaya çıktı. Nebim V3 ERP ile bütün iş süreçlerinin tek bir platformda entegre bir şekilde yönetilebilmesi, üretimin depoyla entegre bir şekilde ilerleyebilmesi, Nebim V3’ün çok iyi bir kodlama yapısının olması, üretim planlamasının ve projelerin doğru yönetilmesinin çok güzel sonuçlar doğurdu. Ayrıca, CRM çalışmalarımızın kattıkları çok başarılıydı ve bu süreçte daha iyi işler yapacağımızı düşünüyoruz. Aynı zamanda bizim için çok önemli olan pazarlama tekniklerimizi Nebim V3 ile hayata geçirebilmek bizi birkaç adım ileriye götürecek diye düşünüyoruz” dedi.  

"Nebim V3 ile yurt dışı mağazalarımızı merkezden yönetebiliyor ve yerel gereksinimlere kolaylıkla uyum sağlayabiliyoruz"

Suerdem; “Nebim ile konuşarak kendi fikirlerimizi paylaşıyor ve Kiğılı’da ki Nebim V3’ü geliştirmeye devam ediyoruz.  Bu sayede Nebim V3 bizim için çok önemli spesifik bir program oluyor ve çok başarılı buluyoruz. Bununla birlikte bu spesifik geliştirmelerin sektöre örnek olacak bir model de çıkardığını düşünüyoruz. Ayrıca Nebim V3 ERP, yurt dışı mağazalarımızın online merkezden yönetilmesiyle alakalı çok büyük kolaylıklar getirdi. Yurt dışında açtığımız her mağazada yerel para birimleriyle de ve yerel yönetimlerin kanunlarıyla alakalı özel durumlar var. Nebim, mağazalarımız için yurt dışındaki yerelleştirme kapsamında özel program yazabiliyor ve hızlı bir şekilde sisteme ekleyebiliyor. Dolayısıyla bizim işlerimiz kolaylaşıyor. Her ülkede bu entegrasyonu yaparak, ürünleri ve mağazayı takip anlamında fayda sağlıyoruz. Öte yandan, bizim mağazalarımızın arasında rotasyon dediğimiz, ürünlerin dağıtım işlemleri var. Hem merkezden hem de mağazanın birbirleri arasındaki bu ürün transferlerinin takibinde Nebim V3’ten faydalanmamız bizim işimizi çok rahatlattı. Çok kolaylaştırdı, büyük faydalar sağladı.” diye aktardı.

Demo Talebi

Nebim V3 hakkında daha fazla bilgi almak ve Nebim V3 demolarını izlemek üzere ziyaret edilmek için demo talebinde bulunun.